Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.00 - 13.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz


Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Dziedziczak: żyje nam się lepiejwtorek, 10 marca 2020, Radio Elka

Inflacja i wzrost cen to naturalne rzeczy w gospodarce, należy jednak pamiętać o rosnących płacach – mówił w audycji „O tym się mówi” poseł PiS Jan Dziedziczak. Bronił też nowych podatków, na przykład cukrowego – jak wyjaśniał, służy on gromadzeniu środków na leczenie chorób związanych z otyłością.

Poseł Jan Dziedziczak w tej kadencji ma funkcję ministerialną - jest pełnomocnikiem premiera do spraw Polonii i Polaków za granicą. To nowość wprowadzona przez obecny rząd. -Chcemy wykorzystać 20 milionów Polaków za granicą, żeby osiągnąć kilka ważnych celów dla Polski, na przykład walczyć o dobre imię naszej Ojczyzny - mówił w Radiu Elka.
Zapytaliśmy, czy ministerialna aktywność powoduje, że mniejsza jest aktywność poselska - od początku kadencji Dziedziczak nie złożył bowiem jeszcze żadnej interpelacji. -Przyznaję, że w tej chwili jestem zajęty organizacją ministerstwa - odpowiedział - interpelacje będą, w każdej kadencji miałem ich kilkadziesiąt.

Dużą część naszej rozmowy poświęciliśmy rosnącym cenom - jedną z przyczyn ich wzrostu jest podwyższenie opłat i podatków lub wprowadzenie nowych. Jan Dziedziczak zapewnił, że drożyzna to teza lansowana przez opozycję. -Premier Morawiecki podczas kampanii zadawał to samo pytanie, co Ronald Reagan: czy żyje się wam lepiej niż przed naszymi rządami - mówił. - Większość Polaków przy urnach odpowiedziała, że lepiej. Powodem tego, zdaniem polityka, są rosnące płace. Jak wyliczał, możemy dziś za nasze wynagrodzenie kupić więcej produktów niż pięć lat temu.

Zapytaliśmy też o nowy podatek cukrowy. -Chcemy zdobyć więcej pieniędzy na walkę z otyłością - odpowiedział - kupowanie napojów z cukrem nie jest obowiązkowe, niech ci, którzy kupują płacą za leczenie.
Na koniec zapytaliśmy za podnoszone opłaty śmieciowe - powodem są nowe przepisy uchwalone przez Sejm. -Jest to związane z wymogami unijnymi - wyjaśnił Jan Dziedziczak - mamy wiele profitów dzięki Unii Europejskiej, ale są też pewne minusy.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)