O mnie

JAN DZIEDZICZAK - dossier

· Poseł na Sejm RP VI, VII, VIII i IX kadencji

· Rzecznik rządu Jarosława Kaczyńskiego

· Wiceminister Spraw Zagranicznych

· Pełnomocnik Rządu ds. Polonii i Polaków za granicą

· Wiceprzewodniczący Komisji ds. UE

· Lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie

· Członek polskiej delegacji polskiej do Zgromadzenia OBWE i Zgromadzenia Parlamentarnego NATO


Skuteczny w Wielkopolsce

Dzięki mojej aktywności poselskiej Wielkopolska stała się wielokrotnie centrum politycznym kraju. To za sprawą wizyt ambasadorów akredytowanych w Polsce, wizyt Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wizyt prezesa Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło i licznych ministrów i wiceministrów obydwu rządów PiS udało się pozyskać pierwszoplanowych polityków Prawa i Sprawiedliwości dla rozwiązywania ważnych problemów naszego regionu. To tu padały tak ważne deklaracje rządzących jak to, że Programem 500+ będzie objęte każde dziecko, czy zostanie wybudowana droga S-5 z Wrocławia do Poznania.


Skuteczny w polskim Parlamencie

Od wielu lat pracuję jako parlamentarzysta dla Polski i Wielkopolski. Zabiegam o środki z programów celowych na budowę dróg lokalnych, remonty zabytków, wsparcie organizacji pozarządowych czy wsparcie klubów sportowych. Wspieram wiele inicjatyw na rzecz mieszkańców, wspomagając w tych działaniach radnych Prawa i Sprawiedliwości, m.in.: „Leszczyńskie becikowe”, „Karta Leszczyńskiej Rodziny”, Program „Student Plus”, akcję „Ratuj Maluchy”, utworzenie Alei Gwiazd Żużla czy budowę „Pomnika Żołnierzy Armii Krajowej”. Dzięki moim zabiegom ochotnicze straże pożarne wzbogaciły się o nowy sprzęt wart ponad milion złotych. Tylko na początku tego roku udało się pozyskać 1.000.000. złotych na rewitalizację świątyń i zabytkowych budowli użyteczności publicznej na terenie południowej Wielkopolski. Dzięki mojej aktywności udało się odzyskać skradzione w 1994 roku XVI- wieczne płaskorzeźby z kościoła w Bralinie. Wspierałem mieszkańców powiatu rawickiego i gostyńskiego w ich walce z planami powstania kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. W tej sprawie zorganizowałem spotkania z decydentami, sprawę przedstawiłem prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie i prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, którzy zadeklarowali, że kopalnia odkrywkowa nie powstanie bez zgody mieszkańców. To kilka przykładów mojej aktywności w Wielkopolsce.


Skuteczny w rządzie PiS (Zjednoczonej Prawicy)

Jako wiceminister spraw zagranicznych rządu Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego zabiegałem o kształtowanie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, aby nikt nie twierdził, że w okresie II wojny światowej były ,,polskie obozy koncentracyjne"; aby wszyscy pamiętali, że za holokaust i zbrodnie popełnione na Polakach są odpowiedzialni Niemcy i III Rzesza, aby Polacy mieszkający za naszą wschodnią granicą, którzy wyrażą taką wolę, mogli wrócić do Ojczyzny i tu żyć i pracować, aby Rodacy żyjący poza krajem mieli szansę na naukę polskiej historii i języka.


Skuteczny w Parlamencie Europejskim

· Obronię dobre imię Polski na forach międzynarodowych

· Wypromuję polską kulturę i dyplomację historyczną

· Ukształtuję europejską politykę w poszanowaniu narodowych wartości

· Wypromuję polski punkt widzenia i stanę w obronie polskich interesów

Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)